Pro předškoláky

Organizace zápisu dětí na školní rok 2021/2022

Vážení rodiče,

Pro školní rok 2021/2022 se vzhledem k mimořádným opatřením budou konat zápisy k povinné školní docházce bez osobní přítomnosti dětí ve škole.

Podle doporučení MŠMT proběhne pouze formální část zápisů.

KRITÉRIA PŘIJETÍ:

Ø  Žáci s místem trvalého pobytu ve školském obvodu Plzeň 4 (viz obecně závazná vyhláška statutárního města Plzně č. 5/2005 o stanovení školských obvodů)

Ø  Počet žáků, které je možné přijmout: 75

Pořadí při elektronické registraci před zápisem není kritériem pro přednostní přijetí.

Odklad povinné školní docházky udělený v loňském školním roce není kritériem pro přednostní přijetí.

ELEKTRONICKÁ REGISTRACE:

Ø  Před zápisem je potřebná elektronická registrace ve Škole OnLine, kterou můžete provést z jakéhokoli PC nebo mobilního zařízení s připojením na internet.

Registrace je spuštěna od 22. března 2021 a uzavřena bude 29. března 2021 ve 22:00 hod.

Odkaz na registraci - zde.

Ø  Kdo nemá možnost provést elektronickou registraci, může zavolat v pátek  26. 3. 2021 v době 9: 00 – 12:00 zástupkyni ředitelky E. Markvartové na tel. 378 027 334, která registraci provede

ORGANIZACE ZÁPISU:

Ø  Zákonný zástupce dodá vyplněné tiskopisy k zápisu ve dnech 6. nebo 7. 4. 2021

Ø  Provede se zápis údajů do školní matriky.

Ve výjimečných případech (zdravotní důvody, karanténa aj.) lze podat žádost o přijetí dítěte po předchozí telefonické domluvě se školou do 30. 4. 2021

Ø  Potřebné tiskopisy si zákonný zástupce stáhne z webových stránek školy nebo vyzvedne v papírové podobě ve škole (po předchozí domluvě se zástupkyní pro 1. stupeň – tel. 378 027 334)

Tiskopisy pro dítě, které nastoupí v září do 1. třídy:

-          Žádost o přijetí

Tiskopisy pro dítě, které žádá o odklad povinné školní docházky:

-          Žádost o přijetí

-          Žádost o odklad

-          Patřičná doporučení (PPP nebo SPC, pediatr nebo klinický psycholog)

Tiskopisy pro dítě, které žádá o předčasný nástup:

-          Žádost o přijetí – předčasný nástup

-          Patřičná doporučení (viz níže)

Po vyplnění doručí zákonný zástupce tiskopisy do školy 6. nebo 7. 4. 2021 následujícím způsobem:

1. Do datové schránky školy: tyemv2e

2. E-mailem s uznávaným elektronickým podpisem (skola@zs14.plzen-edu.cz  POZOR! nelze poslat jen prostý e-mail!)

3. Poštou – podací razítko nejpozději do data 7. 4. 2021

4. Vhozením vyplněných formulářů do schránky, která je umístěna u zvonků vedle hlavního vchodu do školy, a následným upozorněním na adresu skola@zs14.plzen-edu.cz (přijetí bude potvrzeno na Váš mail)

5. Osobní podání ve škole v termínu 6. nebo 7. 4. 2021, a to po předchozí telefonické domluvě. Tento způsob je vhodný pro žadatele, kteří potřebují konzultaci s pedagogickými pracovníky.

Zároveň prosíme o doložení kopie rodného listu dítěte, a to buď dálkovým způsobem (vyfotit nebo naskenovat a poslat na výše uvedenou adresu školy) nebo jako součást písemného podání žádosti.

Seznam přijatých uchazečů pod přiděleným registračním číslem s výsledkem řízení u každého uchazeče bude zveřejněn 30. dubna 2021 na webových stránkách školy a na úřední desce.

Zapisují se děti:

Ø     které do 31. srpna 2021 dovrší šestý rok věku (narozené v období od 1. září 2014 do 31. srpna 2015)

Ø     kterým byl udělen odklad povinné školní docházky pro školní rok 2020/2021

• V případě předčasného zápisu dítěte narozeného od 1. 9. 2015 do 31. 12. 2015 musí zákonný zástupce doložit doporučení z pedagogicko-psychologické poradny – zákonný zástupce toto doporučení přiloží k žádosti.
  • V případě předčasného nástupu dítěte narozeného od 1. 1. 2016 do 30. 6. 2016 musí zákonný zástupce doložit doporučení z pedagogicko-psychologické poradny a odborného lékaře – zákonný zástupce tato doporučení přiloží k žádosti.

Mgr. Helena Lišková, ředitelka školy

Formuláře k zápisu ke stažení:

Zápisní list

Žádost o přijetí k základnímu vzdělávání

Žádost o odklad povinné školní docházky

Žádost o přijetí – předčasný nástup

Proč si vybrat právě naši školu?
Výuka probíhá podle školního vzdělávacího programu „ Škola jazykům, sportu a tvořivosti otevřená.“
- výuka angličtiny již od prvního ročníku (pro zájemce)
- školní družina i jídelna jsou v budově školy
- provoz školní družiny od 6:00 do 17: 00 hodin, Bellhop systém pro vyzvedávání ze ŠD
- školní jídelna nabízí nejen obědy (výběr ze dvou jídel), ale i svačinky