Karanténa jako výzva a příležitost

Spousta věcí je jinak, než jsme byli zvyklí. Hodně se toho mění. I my. A tato doba je velkou výzvou a příležitostí k sebepoznávání.

Když se ráno probudíte, nekontrolujte hned sociální média, pokuste se prožít vděčnost za nové ráno. Pokuste se objevit a zachovávat Váš vnitřní klid.

Rozumnou měrou dodržujte daná opatření; s láskou a soucitem k sobě i druhým, hlavně však beze strachu.

Strach stahuje a oslabuje imunitní systém.

Smějte se. Radujte se z maličkostí a situací, které tvoří Váš život v přítomném okamžiku. V tom je velká výzva dnešní doby; vnímat se a žít to, co je dnes, a neztrácet energii přemýšlením o tom, co teprve přijde.

Dělejte věci, které Vás baví.
Dělejte věci, které máte rádi.
Dělejte věci, které Vám přinášejí radost.
Objevujte nové, objevujte sami sebe.
Choďte do přírody.

Ať již budete tento čas trávit jakkoli, přejei Vám naplněný každý okamžik Vašich dní a hodně zdraví a radosti.

Pokud chcete mluvit se školní psycholožkou, volejte na tel. 723 358 898, a to v pondělí 11 - 12 hod nebo ve čtvrtek  14 - 15 hod.

Mgr. Štěpánka Ježková