Mezinárodní projekt: Záložka do knihy spojuje školy

Naše škola se již pátým rokem zapojila do mezinárodního česko-slovenského projektu
Záložka do knihy spojuje školy “. Cílem projektu je navázání kontaktu mezi českými a slovenskými základními školami a podpora čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih.  Žáci vytvoří záložku do knihy, na níž libovolnou technikou ztvární téma česko-slovenského projektu „Okouzlující svět příběhů, pohádek a básní“ a vymění si je se žáky z přidělené partnerské školy ze Slovenské republiky. Tato soutěž je dvanáctým ročníkem a jako každý rok ji vyhlašuje Knihovna Jiřího Mahena v Brně ve spolupráci se Slovenskou pedagogickou knižnicou v Bratislavě k Mezinárodnímu měsíci školních knihoven. Naší partnerskou školou se letos stala základní škola v obci Veľký Šariš.  Veĺký Šariš je město v Šariši na východním Slovensku, je to město ležící v Šarišském podolí v údolí řeky Torysy. Do letošního projektu se zapojili nejen žáci z prvního, ale i z druhého stupně. Při hodinách čtení a pracovních činnostech naši žáci vytvořili originální záložky, které z druhé strany domalovali příběhem nebo nalepili obrázek z knížky, kterou četli o prázdninách nebo mají v současné době rozečtenou.

A tady je malá ukázka některých záložek a připraveného balíčku k odeslání naším kamarádům na Slovensko.