Barevné a inspirující záložky

V naší knihovně již několik dní zdobí knihy nové záložky. S nápadem, jak podpořit zájem o čtení, přišla paní učitelka J. Pešková z II. stupně. Nápad se mi velice zamlouval a vytvořila jsem záložky, které barvou lákají své čtenáře a textem inspirují k přečtení. Čtenář, který si zapůjčí knihu se záložkou, může předat své postřehy nebo zajímavou myšlenku knihy právě prostřednictvím této záložky. Stačí jen na záložku napsat číslo stránky a v jakém odstavci danou myšlenku nalezl. Připojí, co se mu nejvíce líbilo a záložku vrátí zpět do knihovny. Další čtenář, který si knihu půjčí, se může motivovat názorem předešlého čtenáře. Sám pak může připsat, co oslovilo jeho. Tyto záložky by měly pomáhat nerozhodným čtenářům, zda si danou knihu přečíst. Nyní máme v knihovně okolo 25 záložek, a jestli záložky zaujmou, vytvoříme další, které zpestří výběr knih čtenářům.

Eva Zikmundová