Čtenářský projekt: „Vodní svět aneb nastřádej co nejvíce perel“

Od ledna bude žáky prvního stupně provázet nová čtenářská soutěž s názvem „Vodní svět aneb nastřádej co nejvíce perel“. Před Vánoci si zástupci jednotlivých tříd vylosovali obrázek zastupující vodní říši a čtenářský list. Úkolem bude přečíst co nejvíce knih, představit je tak svým kamarádům a získat co nejvíce perel. Za každou přečtenou knihu čtenář vyplní čtenářský list a obdrží jednu perlu. Na konci měsíce května žáci ve své třídě sečtou své perly a vytvoří si svůj vodní svět, který bude v červnu při vyhlášení reprezentovat danou třídu. Z těchto perel a z vodních světů bude v červnu vytvořena velká vodní říše. Vyhlášení by pak mělo proběhnout v červnu, kde bude vyhlášen nejpilnější čtenář, nejlepší ilustrátor třídy a nejpilnější čtenářská třída. Novinkou bude vyhlášení nejkrásnější části z vodní říše, které si vytvoří jednotlivé třídy a hlasovat budou děti a veřejnost před slavnostním vyhlášením.

Držte nám palce, ať se nám podaří vytvořit krásnou a pozoruhodnou vodní říši.

K. Mondlová a E. Zikmundová