Hybohledy

Nový výtvarný program v Muzeu loutek navštívily páté ročníky naší školy.  Muzeum představilo dětem neobyčejnou výstavu tzv. hybohledů – interaktivních skříněk, v nichž je možno díky různorodým mechanismům uvést do pohybu rozmanité scény. Součástí výstavy byla taky nově otevřená dílna profesora Skupy, v níž si žáci vyrobili a odnesli plochou loutku, jakou jim fantazie dovolila. Žákům se výstava velmi líbila a věříme, že se na jaře znovu vrátíme do muzea a zaměříme se na historii loutek u nás v Plzni.

Jaromíra Kozáková, Eva Zikmundová