Ježíšek v knihovně

Letos naší knihovnu navštívil Ježíšek, který dětem splnil jejich dlouhodobé přání a přinesl jim 35 krásných komiksů. Děti si od ledna mohou půjčovat komiksy se svými oblíbenými komiksovými hrdiny, kteří je přenesou do jiných světů a zažijí s nimi spousty dobrodružství, např.: DC Superhrdinky,  My Little Ponny, Zaklínač nebo Minecraft. V poslední době vzrostl u dětí i velký zájem o japonský komiks mangu, která doslovně znamená „humorné obrázky“. Tento komiks klade důraz na pečlivé zobrazení emocí a jemných detailů vztahů mezi postavami. Hrdinové často prochází dlouhou a strastiplnou cestou k vytouženému cíli. Vyznačuje se opačným směrem čtení – zprava doleva. Děti se mohou těšit např.: Ateliér špičatých klobouků, Zaslíbená Země Nezemě, My Hero Acedemia a jiné. Velké poděkování patří Spolku rodičů, který vypomohl Ježíškovi a komiksy dětem zaplatil. A teď už se podívejte na malou ukázku našich komiksů.

Eva Zikmundová