MÁME REKORD!

Nejdelší čtenářské leporelo se zvířátky

Dne 16.6.2022 se na naší škole uskutečnilo slavností vyhlášení čtenářské soutěže, která byla zároveň pokusem o vytvoření rekordu o nejdelší čtenářské leporelo se zvířátky. Na tvorbě leporela se v průběhu pěti měsíců od ledna do května 2022 podíleli všichni žáci prvního stupně, tedy 13 tříd.

Na začátku projektu si zástupci jednotlivých tříd vylosovali plyšové zvířátko, které se stalo kamarádem, maskotem třídy a také jednou z hlavních postav leporela. Za každou přečtenou knihu žák vyplnil čtenářský list, který se rovnal jednomu nakreslenému obrázku se zvířátkem v leporelu. Z těchto celkem 1393 čtenářských listů bylo v červnu vytvořeno nejdelší čtenářské leporelo se zvířátky o celkové délce 302,1 m – žáci tedy vytvořili nový český rekord, který zpečetil komisař z agentury Dobrý den. Vytvořený rekord bude zapsán do České knihy rekordů.

Nejpilnější třídy a žáci byli oceněni naučnými deskovými hrami a knihami. Třídou s nejvíce přečtenými knihami, tedy 186, byla 2.C. Nejaktivnější čtenářkou s 42 přečtenými knihami se stala Ema Zemanová z 1.B. Součástí slavnostního vyhlášení bylo soutěžní odpoledne, během kterého děti plnily úkoly na různých stanovištích.

Celý projekt se uskutečnil za podpory Komise pro výchovu a vzdělávání RMP a Spolku rodičů.

Kateřina Mondlová

Lucie Nenadovičová