Mezinárodní projekt: Záložka do knihy spojuje školy

„Můj literární příběh čeká na Tvé přečtení.“

Naše škola se již šestým rokem zapojila do mezinárodního česko-slovenského projektu
Záložka do knihy spojuje školy “. Cílem projektu je navázání kontaktu mezi českými a slovenskými základními školami a podpora čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih.  Žáci vytvoří záložku do knihy, na níž libovolnou technikou ztvární téma česko-slovenského projektu „Můj literární příběh čeká na Tvé přečtení“ a vymění si je se žáky z přidělené partnerské školy ze Slovenské republiky. Tato soutěž je třináctým ročníkem a jako každý rok ji vyhlašuje Knihovna Jiřího Mahena v Brně ve spolupráci se Slovenskou pedagogickou knižnicou v Bratislavě k Mezinárodnímu měsíci školních knihoven. Naší partnerskou školou se letos stala
Základná škola s mateřskou školou Štefana Náhalku z Liptovské Tepličky.  Liptovská Teplička je liptovská obec na Slovensku, která leží na území Prešovského kraje v okresu Poprad. Do letošního projektu se zapojili žáci z prvního. Při hodinách čtení a pracovních činnostech naši žáci vytvořili originální záložky, které z druhé strany domalovali příběhem nebo nalepili obrázek z knížky, kterou četli o prázdninách nebo mají v současné době rozečtenou.

A tady je malá ukázka některých záložek, které byly odeslány kamarádům na Slovensko.

Již teď se těšíme, jaké záložky nám pošlou děti z partnerské základní školy z Liptovské Tepličky ze Slovenska.
Eva Zikmundová

 

Podporujeme

Oficiální informační server města Plzně   Centrum robotiky   Program celoživotního učení SMART - Centrum interaktivní výuky
Celé Česko čte dětem     Sportovní portál města Plzně   Fraus   Naše škola se účastní Školního projektu EU

Kde nás najdete

14. základní škola Plzeň
Zábělská 25
312 00 Plzeň

Kontakty

Telefon: 378 027 300
E-mail: skola@zs14.plzen-edu.cz