Mezinárodní projekt: Záložka do knihy spojuje školy

Naše škola se již čtvrtým rokem zapojila do mezinárodního česko-slovenského projektu
Záložka do knihy spojuje školy “. Cílem projektu je navázání kontaktu mezi českými a slovenskými základními školami a podpora čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih.  Žáci vytvoří záložku do knihy, na níž libovolnou technikou ztvární téma česko-slovenského projektu „Radost ze čtení ukrytá ve verších básní nebo v próze“, a vymění si ji se žáky z přidělené partnerské školy ze Slovenské republiky. Tato soutěž je jedenáctým ročníkem a jako každý rok ji vyhlašuje Knihovna Jiřího Mahena v Brně ve spolupráci se Slovenskou pedagogickou knižnicou v Bratislavě k Mezinárodnímu měsíci školních knihoven. Naší partnerskou školou se stala základní škola v obci Východná.  Východná je obec na Slovensku, v Žilinském kraji, v okrese Liptovský Mikuláš. Do projektu se zapojili žáci z 1. C, 3. B, 4. A a 4. B. Při hodinách čtení a pracovních činnostech naši žáci vytvořili originální záložky, které z druhé strany domalovali příběhem nebo postavičkou z konkrétní knížky, kterou četli o prázdninách nebo mají v současné době rozečtenou. Záložky a dopis žáci stačili ještě dodělat a připravit balíček, než se zavřely školy z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu a rozšíření viru Covid 19 na území České republiky.

A tady je malá ukázka některých záložek a připraveného balíčku k odeslání naším kamarádům na Slovensko.

Již teď se těšíme, jaké záložky nám pošlou děti z partnerské základní školy z Východné ze Slovenska.
Eva Zikmundová

 

Podporujeme

Oficiální informační server města Plzně   Centrum robotiky   Program celoživotního učení SMART - Centrum interaktivní výuky
Celé Česko čte dětem     Sportovní portál města Plzně   Fraus   Naše škola se účastní Školního projektu EU

Kde nás najdete

14. základní škola Plzeň
Zábělská 25
312 00 Plzeň

Kontakty

Telefon: 378 027 300
E-mail: skola@zs14.plzen-edu.cz