Mezinárodní projekt: Záložka do knihy spojuje školy

Naše škola se již čtvrtým rokem zapojila do mezinárodního česko-slovenského projektu
Záložka do knihy spojuje školy “. Cílem projektu je navázání kontaktu mezi českými a slovenskými základními školami a podpora čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih.  Žáci vytvoří záložku do knihy, na níž libovolnou technikou ztvární téma česko-slovenského projektu „Radost ze čtení ukrytá ve verších básní nebo v próze“, a vymění si ji se žáky z přidělené partnerské školy ze Slovenské republiky. Tato soutěž je jedenáctým ročníkem a jako každý rok ji vyhlašuje Knihovna Jiřího Mahena v Brně ve spolupráci se Slovenskou pedagogickou knižnicou v Bratislavě k Mezinárodnímu měsíci školních knihoven. Naší partnerskou školou se stala základní škola v obci Východná.  Východná je obec na Slovensku, v Žilinském kraji, v okrese Liptovský Mikuláš. Do projektu se zapojili žáci z 1. C, 3. B, 4. A a 4. B. Při hodinách čtení a pracovních činnostech naši žáci vytvořili originální záložky, které z druhé strany domalovali příběhem nebo postavičkou z konkrétní knížky, kterou četli o prázdninách nebo mají v současné době rozečtenou. Záložky a dopis žáci stačili ještě dodělat a připravit balíček, než se zavřely školy z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu a rozšíření viru Covid 19 na území České republiky.

A tady je malá ukázka některých záložek a připraveného balíčku k odeslání naším kamarádům na Slovensko.

Již teď se těšíme, jaké záložky nám pošlou děti z partnerské základní školy z Východné ze Slovenska.
Eva Zikmundová