Ukončení čtenářského projektu: „Otvíráme čtenářská okénka do duší čtenářů“

V pátek 18. 12. 2020 jsme ukončili čtenářský projekt „Otvíráme čtenářská okénka do duší čtenářů.“

Žáci z  prvního stupně sbírali okénka a balkony za přečtené knihy. Za každou přečtenou a představenou knihu svým spolužákům obdržel čtenář okénko případně balkon, které vybarvil, uvedl název, autora knihy a nalepil na připravený dům. Součástí projektu byla i velká soutěž jednotlivých tříd o nejlépe vyzdobený dům a zároveň i o nejpilnějšího čtenáře a nejlepšího ilustrátora třídy. V pátek 11. prosince zástupci tříd přinesli své vyzdobené domy ke schodům na prvním stupni a vytvořili tak čtenářské městečko, které bude zdobit naší školu. Nejvíce knih se přečetlo ve druhém ročníku ve 2. C, a to 109 knih, ve třetím ročníku ve třídě 3. B 98 knih, ve čtvrtém ročníku ve 4. C 144 knih a v pátém ročníku ve třídě 5. A 131 knih. Protože prvňáci zatím nejsou tak zdatnými čtenáři, jejich úkolem bylo vyzdobit domeček. Hodnocení tohoto úkolu si vzal za své Parlament naší školy a úkol to byl nelehký. Za první třídy nakonec zvítězil domeček z třídy 1. C a za starší žáky domeček ze třídy 5. C.

Všichni vítězové budou odměněni knihou, diplomem a drobnými dárky, které zaplatil Spolek rodičů.

V důsledku zhoršení pandemické situace a na základě usnesení vlády ČR zůstaly děti po Vánocích na distanční výuce doma a nemohly si tak své ceny přebrat. Ceny tak čekaly na děti ve škole, kde si je převzaly v dubnu. Poděkování patří nejen vítězům, ale všem, kteří se zúčastnili.

Tereza Zajícová a Eva Zikmundová

A zde je malá ukázka našeho čtenářského městečka a drobných odměn: