Ukončení čtenářského projektu: „Otvíráme čtenářská okénka do duší čtenářů“

V pátek 18. 12. 2020 jsme ukončili čtenářský projekt „Otvíráme čtenářská okénka do duší čtenářů.“  

Žáci z  prvního stupně sbírali okénka a balkony za přečtené knihy. Za každou přečtenou a představenou knihu svým spolužákům obdržel čtenář okénko případně balkon, které vybarvil, uvedl název, autora knihy a nalepil na připravený dům. Součástí projektu byla i velká soutěž jednotlivých tříd o nejlépe vyzdobený dům a zároveň i o nejpilnějšího čtenáře a nejlepšího ilustrátora třídy. V pátek 11. prosince zástupci tříd přinesli své vyzdobené domy ke schodům na prvním stupni a vytvořili tak čtenářské městečko, které bude zdobit naší školu. Nejvíce knih se přečetlo ve druhém ročníku ve 2. C, a to 109 knih, ve třetím ročníku ve třídě 3. B 98 knih, ve čtvrtém ročníku ve 4. C 144 knih a v pátém ročníku ve třídě 5. A 131 knih. Protože prvňáci zatím nejsou tak zdatnými čtenáři, jejich úkolem bylo vyzdobit domeček. Hodnocení tohoto úkolu si vzal za své Parlament naší školy a úkol to byl nelehký. Za první třídy nakonec zvítězil domeček z třídy 1. C a za starší žáky domeček ze třídy 5. C.

Všichni vítězové budou odměněni knihou, diplomem a drobnými dárky, které zaplatil Spolek rodičů.

V důsledku zhoršení pandemické situace a na základě usnesení vlády ČR zůstaly děti po Vánocích na distanční výuce doma a nemohly si tak své ceny přebrat. Ceny tak čekaly na děti ve škole, kde si je převzaly v dubnu. Poděkování patří nejen vítězům, ale všem, kteří se zúčastnili.

 

Tereza Zajícová a Eva Zikmundová

A zde je malá ukázka našeho čtenářského městečka a drobných odměn:

 

Podporujeme

Oficiální informační server města Plzně   Centrum robotiky   Program celoživotního učení SMART - Centrum interaktivní výuky
Celé Česko čte dětem     Sportovní portál města Plzně   Fraus   Naše škola se účastní Školního projektu EU

Kde nás najdete

14. základní škola Plzeň
Zábělská 25
312 00 Plzeň

Kontakty

Telefon: 378 027 300
E-mail: skola@zs14.plzen-edu.cz