Školní parlament

Školní žákovský parlament je nástroj pro zapojení žáků do života školy. Žákovský parlament podporuje komunikaci mezi žáky, učiteli a vedením školy. Napomáhá tím zlepšovat prostředí a klima školy.

Své zástupce ve školním parlamentu si vybírají žáci čtvrtých až devátých tříd. Zástupci třídy ve školním parlamentu přichází na zasedání s podněty třídy, kterou zastupuje. Své spolužáky následně informují.  Mezi hlavní náplň práce školního parlamentu patří organizování kulturních a sportovních akcí pro ostatní žáky, řešení problémů ve škole a zlepšování klimatu i prostředí školy. Práce ve školním parlamentu vede žáky k pochopení fungování občanské společnosti.

Koordinátory žákovského parlamentu pro školní rok 2022/2023 jsou: Mgr. Danuše Barochová, Mgr. Veronika Tolarová a Mgr. Jakub Černý.

Rada školního parlamentu

Předseda

Ondřej Salák

Místopředseda  pro I.stupeň

Adam Zrostlík

Místopředseda pro II.stupeň

Kateřina Tolarová, Lucie Levá

Lucie Levá

Antonín Hanzlíček

Parlamentní listina

Složení parlamentu

Akce školního parlamentu   - seznam akcí

Sběr kaštanů pro Sofronku

Již po několikáté se žáci naší školy účastnili sběru kaštanů pro daňky na Sofronce v Plzni. Letos se vybralo obrovské množství, a to:

540 kg

Mezi nejlepší třídy patří:                               Nejlepšími sběrači jsou:

4.B                  121,8 kg                                 4.B      Laura Tvarohová                 51 kg

1.C                    76,3 kg                                 4.B      Sabina Mikulová                  34 kg

2.B                       70 kg                                 2.A Valerie Silovská                        23 kg

Kryštof a Šimon Švojgrovi             50 kg

STROM

Fotografická soutěž

Pokus se zachytit v každém ročním období daný strom (solitér), alej, stromořadí, ……

4 fotografie pošli do 20.9.2023 na:          tolarovave@zs14.plzen-edu.cz

cernyja@zs14.plzen-edu.cz

K fotografiím napiš druh stromu a kde se nachází.

Fotografie použijeme k výzdobě školy!!!

Halloween

I u nás na škole proběhl světově známý svátek – Halloween. Halloween je původně keltský svátek, který se slaví 31. října, tedy den před křesťanským svátkem Všech svatých.

Fotky příšerek můžete najít ve Fotogalerii na webových stránkách školy

Složení parlamentu

Parlamentní listina