Únor ve školní družině

V únoru byla pro  oddělení  školní družiny připravena výprava za ptákem Modrákem. Děti měly předem popsaný okruh, kde se pták může pohybovat, a jejich úkolem bylo najít jeho hnízdo, u kterého má pták i své modré krmítko. Všem oddělením se podařilo ptáka vypátrat, některým i vyfotit. Při vycházkách do přírody jsme na Modráka nezapomínali a pravidelně mu krmítko doplňovali. Děti se zájmem pozorovaly, co Modrák rychle snědl a co mu moc nechutná. S ohledem na příznivé sněhové podmínky se podařilo uspořádat soutěž „Velký stopař“, které se zúčastnili naši nejmladší. Nejdříve se naučili, jak vypadají stopy některých lesních zvířat, a pak vyrazili soutěžit do terénu. Na sněhu hledali rozmístěné stopy a přiřazovali je k daným zvířatům. Velkou radost zažili i při vycházce do lesa pod Chlumem, když viděli po přilehlém poli běhat srnky a ve sněhu našli otisky jejich kopýtek.

První oddělení se zapojilo do „Zimní zážitkové  soutěže“  paní hajné a plnilo zadané úkoly, týkající se zimní přírody, paní vychovatelka vyplnila soutěžní lístek a s napětím čekají, zda se podaří vyhrát některou z cen.

Velkou radost udělala dětem paní vychovatelka z Dvojky. Přinesla do oddělení živé africké šneky Achatiny. Děti se učí o jejich životě, rozmnožování a hlavně o tom, co vše potřebují, aby byli zdraví a dobře se jim dařilo. Každý den šneky pozorují, obdivují, krmí a někdy i koupou. Přitom respektují, že šneci nejsou hračka, ale živí tvorové. Za dva týdny, co jsou šneci v družině, mají přírůstek ulity 2 cm, možná se dočkají i mláďátek.

Páté oddělení se týden před svátkem sv. Valentina zapojilo do „Srdíčkové výzvy“, kterou pořádala paní Radka Rubešová, specializující se na tzv. tvoření s prožitkem. Paní vychovatelka každý den dostala na e-mail nějaký tvořivý nápad, pokaždé s jinou výtvarnou technikou. Za celý týden si děti vyzkoušely práci s krepovým papírem, pečicím papírem, suchými pastely, modelínou či se sešívačkou nebo speciální raznicí na srdíčka. Děti tvořily srdíčkové labyrinty se jmény těch, které mají rády, vyrobily přáníčka, která rozdaly doma maminkám. Dále se jim podařilo vyrobit srdíčkové polštářky naplněné krepovým papírem. Kdo měl ještě zájem, mohl si vytvořit srdíčkové pexeso.

Na únor byl v rámci příležitostné zájmové činnosti plánován maškarní karneval, který v loňském školním roce slavil obrovský úspěch. Letos nebylo možné akci uspořádat hromadně, tak si soutěživé odpoledne v maskách užila jednotlivá oddělení samostatně. I v únoru oddělení plnila celoroční program „Les ve škole“, prvňáci vzali ponožky na zimní výpravu, vyzdobili lesní palety zimními barvami, druháci z fimo hmoty vyráběli uzdravujícího se Zmítka. Zbyl čas i na tvorbu dalších pěkných výrobků, ozdobných dóz, šperků, náramků a valentýnských přání. Na činnost školní družiny se můžete podívat ve fotogalerii jak celé školní dužiny, tak jednotlivých oddělení.