Les ve škole

 

Školní družina 14. ZŠ v Plzni se v minulém školním roce připojila k mezinárodnímu programu Les ve škole, který v České republice koordinuje vzdělávací centrum TEREZA. Jedná se o dlouhodobý mezinárodní program, do kterého je zapojeno cca 4 000 škol z 26 zemí světa. Je to program, který motivuje učitele, aby se svými žáky chodili v době výuky ven a umožnili jim učit se „o lese v lese“.

 Všechna oddělení v  průběhu školního roku za doprovodu lesních skřítků uskutečňovala výpravy do přírody i do lesa, poznávala rostliny, živočichy a jejich pobytová znamení. V přírodě zažila mnohá dobrodružství. V závěru školního roku vytvořila kroniku lesních skřítků, tvořenou plakáty a pracovními listy o životě lesních organismů. Úspěšným absolvováním celého programu se školní družině podařilo získat certifikát Lesní třída pro každé oddělení a získat i roční patronaci nad 10m² vznikajícího pralesa na Ještědském hřebeni.

I v letošním školním roce školní družina v programu Les ve škole pokračuje. Našimi průvodci budou vyslanci bájných Stromovousů, kteří nám vysvětlí, jak je to s lesní rovnováhou. Pro malé prvňáčky jsou připravena celoroční ponožková dobrodružství v přírodě. Využíváme výhodného umístění školy na okraji města, do přírody to nemáme daleko, těšíme se na nová dobrodružství.

Učme děti chodit ven v každém věku a za každého počasí. Je to stejně důležité jako jídlo, čištění zubů nebo spánek...

 

Podporujeme

Oficiální informační server města Plzně   Centrum robotiky   Program celoživotního učení SMART - Centrum interaktivní výuky
Celé Česko čte dětem     Sportovní portál města Plzně   Fraus   Naše škola se účastní Školního projektu EU

Kde nás najdete

14. základní škola Plzeň
Zábělská 25
312 00 Plzeň

Kontakty

Telefon: 378 027 300
E-mail: skola@zs14.plzen-edu.cz