top of page

Úspěšné jaro našich žáků na sportovním poli

11 medailí z Olympijského víceboje pro naši školu

Již na konci března se naši žáci zúčastnili okresního kola Olympijského odznaku všestrannosti pod patronací Českého olympijského výboru. Těchto závodů se zúčastnili jak žáci 1. stupně, tak žáci 2. stupně, tedy od ročníku narození 2014 až po nejstarší ročník 2009. Celkem se nám podařilo vybojovat 9 medailí, z toho 2 zlaté (K. Jablonková, Š. Čechurová), 2 stříbrné (L. Běloch, E. Kašparová) a 5 bronzových (K. Salivarová, K. Štruncová, K. Kuděj, L. Matouš a smíšený tým ve složení K. Jablonková, A. Kučerová, T. Žemličková, J. Salcmanová, Č. Spousta, O. Štýs, T. Vild , J. Švec). Těsně pod stupni vítězů skončili ve svých ročnících ještě J. Brettschneider, D. Chlumský a G. Šafandová).

Závěr května pak znamenal pro postupující žáky a smíšený tým výjezd na krajské kolo do Tachova. Tyto závody proběhly na atletickém stadionu TJ Slavoj Tachov a provázela je nepřízeň počasí, tudíž v mnoha disciplínách byly výsledky žáků ovlivněné těmito podmínkami. Nejlépe se s počasím dokázala vypořádat naše nejmladší účastnice Š. Čechurová, která suverénně ovládla svoji kategorii a některými svými výkony udivovala ostatní zúčastněné či samotné pořadatele (např. 71 přítahů na lavičce). Medaili, konkrétně bronzovou, se pak podařilo vybojovat ještě T. Žemličkové, která tak navázala na stříbrný úspěch z minulého roku. Smíšený tým pak vybojoval velmi pěkné 7. místo z celkového počtu 15 týmů. Uznání a poděkování za bojovnost a své výkony si určitě zaslouží všichni zúčastnění, jmenovitě: Č. Spousta (5. místo), E. Kašparová (5. místo), K. Pařízková, A. Kučerová, B. Havlová, T. Vild, J. Švec, O. Štýs.

Úspěšné atletické vystoupení našich žáků

Prvním aletickým závodem v tomto roce, kterého se naši žáci zúčastnili, byl Štafetový pohár pro 1. stupeň ZŠ. Na tento závod bylo nominováno 8 žáků a 8 žákyň ze 3. a 5. ročníku tak, jak vyžadují pravidla této akce. Soutěžilo se celkem ve 4 smíšených běžeckých štafetách a součet časů pak vynesl našim žákům vynikající 6. místo ve velké konkurenci 16. škol z okresu Plzeň-město a Plzeň-sever. Naši školu reprezentovali a uznání si zaslouží:

·       E. Zemanová, K. Zlotorovičová, L. Pribula, K. Doudová, V. Matějka, J. Švík, L. Veselý, L. Karban (vše 3. ročník)

·       D. Chlumský, P. Pavelka, Š. Straka, R. Glückselig, J. Fialová, V. Kalašová, G. Chaloupková (vše 5. ročník) a Š. Čechurová (4.B).

Podobným typem závodu je i Pohár rozhlasu, který je každoročně organizován pro žáky 2. stupně ZŠ. Okresní kolo tohoto závodu se uskutečnilo na Atletickém stadionu města Plzně. Na tyto závody byl učiteli TV nominován výběr 8 nejlepších žáků a žákyň z 6. a 7. tříd, a 8 (resp. 9) nejlepších žáků a žákyň 8. a 9. tříd. Mladší žáci vybojovali velmi pěkné 5. místo a mladší žákyně konečné 8. místo, v obou případech z celkového počtu 13 zúčastněných škol. Nejvíce bodů pro svůj tým získali L. Matouš a N. Jílková.

Starší kategorie prokázala své již nasbírané zkušenosti a dokázala výsledky svých mladších spolužáků v konkurenci mnoha plzeňských škol ještě vylepšit. Starším žákyním se dokonce podařilo dosáhnout na medaile, kdy vybojovali vynikající 3. místo. Starší žáci pak po bojovných výkonech obsadili „nepopulární“ 4. místo, což byl ovšem ve velké konkurenci rovněž výborný výsledek. Za zmínku určitě stojí týmový výkon ve štafetách 4x60m, kdy se našim žákům podařilo vybojovat 2. místo, a naším žákyním 3. místo, což výrazně přispělo k celkovému výsledku. V individuálních disciplínách pak nejvíce přispěli K. Pařízková a J. Škrle.

Příslibem do příštího roku je rovněž fakt, že v obou kategoriích startovali žáci, kteří jsou v daném dvoj ročníku těmi mladšími (viz. seznam žáků), a i přesto se dokázali velmi výrazně prosadit. Za reprezentaci naší školy děkujeme následujícím žákům:

·       Mladší žáci: A. Jeslínek, A. Doubek, Š. Švojgr, O. Vančata, M. Kuba (7. ročník), L. Matouš, K. Kuděj (6. ročník)

·       Mladší žákyně: N. Jílková, B. Havlová, E. Salivarová, J. Faistová, M.A. Faistová (7. ročník), T. Kučerová, Š. Rušavá, E. Světlíková (6. ročník)

·       Starší žáci: J. Škrle, V. Jaroš, O. Štýs (9. ročník), T. Vild, M. Kreysa, Č. Spousta, A. Chlumský, D. Pašek (8. ročník)

·       Starší žákyně: T. Žemličková, A. Burianová, A. Kučerová, G. Šafandová, L. Kováříková (9. ročník), K. Jablonková, J. Salcmanová, K. Pařízková, K. Kudějová (8. ročník)